Červenec 2017

Tíha vesmíru - recenze

24. července 2017 v 12:22 | Mary |  Knižní recenze
Zdravím vás mí čtenáři na tomto blogu. Dnes si budete moci opět přečíst knižní recenzi, tentokrát ke knize Tíha vesmíru

Název knihy ( ČJ ): Tíha vesmíru
Název Knihy ( AJ ): Holding up the universe
Autorka: Jennifer Nivenová
Nakladatelství: Yoli
Přeložila:
Žánr: young adult
Počet stran: 405
Anotace:
Okouzlující love story, která vás dostane!
Každý si myslí, že dobře zná Libby Stroutovou - tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem "nejtlustší teenagerka Ameriky" otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila - a nejen co se váhy týče.
Stejně tak si každý myslí, že dobře zná i Jacka Masselina. Mezi spolužáky je oblíbený, randí s nejkrásnější holkou ze školy a na první pohled to může vypadat, že má všechno, co si může přát. Až na to, že trpí prosopagnosií - není schopný rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá.
Když tedy na sebe Stroutová a Masselin rázem narazí ve škole, svět se obrátí vzhůru nohama - minimálně Van Burenova střední. A malér je na světě!
Můj názor
Tuto knihu jsem si koupila na světě knihy, protože mne hned zaujala obálkou ( ano, soudím knihu podle obalu, i kdybych neměla ). Kniha mi přišla trochu vzatá od knihy eleanor a park, ale nevadilo mi to, protože eleanor a park je má vážně oblíbená kniha. Moc se mi líbila od začátku Libby, prostě, já nevím, s ní bych se chtěla kamarádit ( postava se mne zaujala tečka ). Protože ke knize nemám co říct ( vyrazila mi dech ), tak se hned dostaneme k hodnocení
Hodnocení: 9/10