Červen 2017

Dvůr trnů a růží - recenze

2. června 2017 v 18:18 | Mary |  Knižní recenze
Zdravím vás mí čtenáři na tomto blogu. Dnes si budete moci opět přečíst knižní recenzi, tentokrát ke knize Dvůr trnů a růží.

Název knihy ( ČJ ): Dvůr trnů a růží
Název Knihy ( AJ ): A court of thorns and roses
Autorka: Sarah J. Maasová
Nakladatelství: CooBoo
Přeložila: Ivana Svobodová
Žánr: Young adult
Počet stran: 440
Anotace
Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin - jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce
Můj názor

Má první kniha od velice známé autorky, která mne zaujala vzhledem obálky a názvem. Už jsem často slýchávala, že píše velice dobře. Na začátku knihy uvidíte mapku toho světa, kde žije Feyre. Feyre žije s dvěma sestry, které jsem již od začátku příběhu začala nenávidět. Žije také se svým otcem, který chce aby své dcery měli tu svou radostnou budoucnost. No, Feyre jsem si rychle oblíbila, hlavně jak byla drsná ( kdyby jste mne viděli v mé škole, tak vypadám jako duff a jsem spíše tichá, neprůbojná ), je tak trochu můj vzor. Také se mi líbilo, že z nemožného se stalo možné, něco jak lidé v minulosti říkali, že letět na Měsíc je nemožné, jenže v roce 1969 se stalo z nemožného skutečnost. Ale trochu k tomu co se mi nelíbilo ( abych nebyla jen hodná ). Připadalo mi to trochu přeslazené ( ale ne tak přeslazené jako selekce, což je dobře ), pak, že v těch zvířecích maskách mi to přišlo jako cliché. Nějak se mi knížka líbila. Doporučila bych to hlavně těm, co čtou fantasy a fanouškům autorky Sarah.J.Maasové.

Hodnocení: 8/10

Fangirl-recenze

2. června 2017 v 13:57 | Mary |  Knižní recenze
Zdravím vás mí čtenáři na tomto blogu. Dnes budu psát recenzi na knihu mé oblíbené autorky
Název knihy: Fangirl
Autorka: Rainbow Rowellová
Nakladatelství: Yoli
Přeložila: Jana Kunová
Žánr: Young adult
Anotace
Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách - nechce s ní bydlet na koleji.
Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?

Můj názor


No, jelikož jsem fanoušek knížek Rowellové tak to hodnotím dobře. Líbí se mi, jak píše, vždy ta postava, kterou ona stvoří, někoho připomene. No byli Vánoce a já si řekla, že bych si přečetla další knihu, a to od mé oblíbené autorky. Kniha se mi dostala do rukou a začala jsem číst. Cath bude mít asi rád každý knihomol, když také ráda čte. No a také ti, co chodí na vysokou, protože je vysoká škola těžká, až si někdy přejeme tu základní školu. Ale abychom jenom nechválili, tak tu přidám něco, co se mi trochu nelíbilo. U wren to, jak pořád si dělala srandu ze Simonovských fanfikcích ( já ten pocit znám, sama čtu fanfikce ). U Cath zase to, že pořád brečela. Nějak asi nic víc ( wow, mne se ta kniha asi vážně líbila ).
Kniha se četla sama a nakonec to bylo dobré čtení. Mohu doporučit i její druhou knihu, která mne oslnila příběhem a citáty, které se v knize nacházely.
Hodnocení: 9/10

Čtecí návyky - BOOK TAG!

2. června 2017 v 10:33 | Mary |  Knižní recenze
Zdravím vás mí čtenáři na tomto blogu. Dnes budu psát svůj první tag - čtecí návyky. Prvně jsem to viděla, jak tento tag natáčela marillee, tak jsem si řekla, že bych také mohla udělat čtecí tag. A už vás nebudu napínat a jde se do toho!
1. Máš doma určité místo na čtení?
Ano, je to jasně postel! Bohužel, jsem v pokoji se sestrou a ta u svých věcí zpívá, tančí a u mého čtení otravuje a jí ráda mou čokoládu(No, bylo mi tak u některých přátel řečeno, že takhle vypadá sesterský život, nevím jak to máte vy, možná jste na tom lépe, či hůře ). Proto jsem ráda, když má víc školních hodin, než já :D.

2. Záložka nebo kousek papíru, který se právě válí poblíž?
Já jsem radši na záložky, protože můžu je mixovat podle barvy knížek. Ale když hledám citáty z knih, je to jasně kousek papíru. Jsem prostě človíček na citáty no :D.

3. Můžeš prostě jen tak číst nebo nejprve dočteš kapitolu?
Jak kdy. Když jsem v autobuse a vracím se z hodiny houslí, tak když hlásí příští zastávka blatov, tak okamžitě balím knihu a vystupuji. Někdy, když jdu ze školy, tak si čtu, hlavně když je teplo, nemusíte nosit tu tlustou bundu. Ve třídě se hned dívají, aha no, to je ona...

4. Jíš nebo piješ během čtení?
To je jasný :3. Dám si dortík, či dezert, k tomu kávu nebo čaj s mlékem a jde se číst :D!

5. Posloucháš u čtení hudbu nebo televizi?
Jasně že NE!

6. Čteš pouze jednu knihu nebo několik naráz?
Já vždy čtu jednu, ale když přijde čas na vrácení knih tak jich čtu více.

7. Preferuješ čtení doma nebo čteš kdekoliv?
Já čtu hlavně v MHD, pak ve škole a venku ( když je teplo ). Doma moc, jak už víte z první otázky

8. Čteš nahlas nebo pouze ve své mysli?

Je jasný, že v mysli, když si čtu nějakou tu knížku. Když jde o učení, Např. Fyziky, kterou nemám ráda, tak nahlas.9. Čteš některé pasáže dopředu nebo dokonce přeskakuješ kapitoly?
Když se jedná o velice nudnou knihu, nebo když mi to někdo řekne, co se tam stane, tak přeskakuji.
10. Lámeš hřbet nebo se jej snažíš uchovat jako nový?
Jelikož já si hlavně půjčuji knihy z knihovny, tak je snažím uchovávat jako nový. Je mi škoda zničených knih, vždyť za nic ty knihy nemůžou!
11. Píšeš do knih?

Ne, jen do školních učebnic :D
A taguji všechny, co tento book tag nedělali

Všem klukům, které jsem milovala - Recenze

2. června 2017 v 10:28 | Mary |  Knižní recenze
Zdravím vás mí čtenáři, dnes budu psát recenzi na knihu Všem klukům, které jsem milovala od Jenny Han.
Název: Všem klukům, které jsem milovala
Autorka: Jenny Han
Přeložila: Romana Bičíková
Nakladatelství: Cooboo
Rok vydání: 2015

Počet stran: 320
Anotace
Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala - na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem - a hlavně přímo před adresáty - pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.
Můj názor

Byli testy, zkouškové období a pak jsem měla klid :D. Šla jsem si do Ústřední knihovny pro knihu, která by mne uklidnila no a na poličce beletrie byla tato kniha. Takže jsem si ji vzala spolu s dalšími knihami a šla. Velice se mi líbila Kitty, takové veselé dítě, co chce pejska ( no, připomínalo mi to mne v jejím věku :D ). Pak ta obálka, krásná, lehounká... po té to, že mi to připomínalo nějakou fanfikci ( čtete nějakou fanfikci? ). Ale stejně to nedostane celých deset hvězd z deseti, jelikož byli tam i věci, které se mi moc nelíbili. Tato kniha je taková odpočinková knížečka, suprová na teplé víkendové dny. Děkuji, že jste si tento článek přečetli a teď hodnocení :3!

Hodnocení: 8/10

Svět knihy sobota

2. června 2017 v 10:20 | Mary |  Z akčního života
Zdravím vás mí čtenáři na tomto blogu :). V sobotu dne 13.5 byl pro mne vzácný den, byl svět knihy. A já se sestrou se tam vydala ( mé sestře se vůbec nechtělo :D ). A koho jsme viděly? Marillee, Molly v knize, knihánkov ( jo a Rodaw, to já jsem se v té době cítila jako idiot, když jsem byla u tebe ), dorotanoon a její kamarádka, mou sestru ( která se nechtěla vyfotit :D ), no a plno dalších věcí, které vám teď představím. Prvně ale před vchodem dostanete žlutý pásek na ruce svět knihy, aby poznali, že už jste zaplatili

Takže toto je hlavní budova, kde se konal svět knihy. Je zde hodně lidí, což nepotěšilo mne a mou sestru, takže jsem byla nervózní. Hned vedle bylo sezení, malé stánky s vychlazeným pitím a jedním zajímavým místečkem, které jsem přezdívala malé knižní noční nebíčko ( které uvidíte u další fotečky )
To je to knižní noční nebíčko, nevím už, jak se to původně jmenuje, ale to je jedno. Zde jsem běhala, četla knihy zavěšené v nebi, prostě jsem byla veselá. Pak sestra ukázala na hodinky, že už je čas ( jako králík z Alenky ), takže jsme šli dál

Hned u vchodu jsme potkali Klárku z blogu Klářiny knihy, a tak jsem si s ní udělala fotku ( vypadám tam jako smažka, zato Klárka tam vypadá skvěle ). Klárka byla fakt milá a pohodová

Pak je tu Dorotanoon a její kamrádka. Dorotka a její kamrádka mi vyprávěli o škole, kam chodí, jak se tam studuje, jaká je povinná četba a tak... takže díky, že jsme se potkali

Po té tu byla yoli stěna, kde jsem dostala ceduli, záložku, tužku a potkala Ráďu ( Radku, ty jsi ten největší optimista, kterého znám :D ), který byl fakt fajn a trochu jsme si povídali

Abych nemluvila jen o sobě, tak takhle vypadal hlavní sál ( to je lidí co? ), potkali jsme sestry učitelku z Gymnázia, takže jsme slušně pozdravili a šli si dát vychlazenou kávu
Šepotání :3
Divotání :3
Zrcadlení :3


Selekce :3


Tady vidíte, co jsem si pořídila
Knihy: Tíha vesmíru
Slza
Tužku yoli, placku kniha ti sluší, záložku...